تصویر اولین خودروی چاپی جهان با تکنیک چاپ سه بعدی

تکنیک‏های چاپ سه بعدی تا حدی پیشرفت کرده‏اند که پا را از تولید ریز قطعات فراتر گذاشته و توانایی‏های خود را در صنعت خودروسازی مورد آزمایش قرار داده‏اند.

Open in new window

چاپ سه بعدی در حال حاضر پیشرفت‏های متعددی را در صنایع تولیدی به وجود آورده است، اما با ارائه‏ی محصولی در نوع خود بی‏نظیر، قدمی بزرگ به سوی پیشرفت دوباره برداشته است. اولین خودروی جهان که با استفاده از تکنیک چاپ و تولید سه بعدی، با همکاری دو شرکت Kor Ecologic و Startasys ساخته شده است، در نمایشگاه سما در لاس وگاس رونمایی شد. خودوری هیبریدی Urbee با کمک چاپگرهای سه بعدی و سیستم تولید سه بعدی به نام «فورتوس» تولید شده است. نمونه‏های نهایی این خودرو هنوز تکمیل نشده، اما تمامی قطعات بیرونی، از قبیل شیشه‏ها، کلاً چاپ خواهند شد تا در نهایت با پاشیدن رنگ بر روی بدنه چاپ شده‏ی خودرو، Ubree کاملی را در برابر داشته باشید.

Open in new window


این خودرو در بزرگراه‏ها 200 مایل بر گالن و در شهر 100 مایل بر گالن مسافت طی کرده و می‏تواند علاوه بر بنزین، با شارژ الکتریکی آن از منابعی مانند جریان برق خانگی، انرژی بادی و یا ردیفی از صفحه‏های خورشیدی، Urbee به خودرویی پاک تبدیل شود. بر اساس گزارش پاپ ساینس، Urbee که عنوان اولین خودروی جهان که با کمک چاپ سه بعدی تولید شده را به خود اختصاص داده است، اکنون در نمایشگاه سما در لاس وگاس در معرض نمایش قرار دارد.
/ 0 نظر / 5 بازدید