آسانسور فضایی در سال 2050 آماده خواهد بود

این شرکت ژاپنی اعلام کرده است این آسانسور فضایی در سال ۲۰۵۰ آماده خواهد شد. مهندسان و طراحان این طرح امیدوارند که با پیشرفت مداوم این پروژه ، این طرح را که بیشتر شبیه به یک رویاست به حقیقت تبدیل کنند.

همچنین این شرکت اعلام کرده است که برای ساخت کابل های مورد استفاده در این آسانسور فضایی از نانو لوله های کربنی استفاده خواهد کرد که برای اولین بار در سال ۱۹۹۱ تولید شده و حدود ۲۰ برابر مستحکم تر از فولاد می باشد .
طبق برنامه شرکت Obayashi آنها این کابلها را تا ارتفاع ۹۶۰۰۰ کیلومتری زمین ارسال می کنند که این مسافت تقریبا ۱/۴ مسافت زمین تا ماه است ، یک طرف کابل را در یک پایگاه فضایی که برروی زمین قرار دارد قرار می دهند و محکم می کنند ، در حالیکه طرف دیگر به یک وزنه متصل خواهد شد.

این آسانسور فضایی ظرفیت حمل ۳۰ مسافر با سرعتی حدود ۱۲۵ مایل در ساعت یا حدود ۲۰۰ کیلومتر در ساعت را خواهد داشت . پایانه اصلی همانطور که گفته شد در فاصله ۳۶۰۰۰ کیلومتری زمین قرار دارد ، شامل محلی برای زندگی و آزمایشگاه های مختلف می باشد.

طبق اعلام مقامات این شرکت، مقدار پیشرفت کاری شرکت بستگی به مقدار تهیه نانو لوله های کربنی و البته همکاری سایر شرکتها در انجام این پروژه دارد.

 


منبع:www.pcwar.com

/ 0 نظر / 39 بازدید