فروشگاه ساز فایل و همکاری در فروش سل یو
ساخت و تولیدWeblog, Persian,Iran, Iranian, Farsi, Weblogs">
لینک های وب
..
پروژه دیفرانسیل

دانلود پروژه تحقیقاتی با موضوع دیفرانسیل

دانلود پروژه دیفرانسیل
تحقیق کوپلینگ ها و کلاچ ها

تحقیق در مورد کوپلینک ها و کلاچ ها

دانلود تحقیق کوپلینگ ها و کلاچ ها
کتاب ریاضیات مهندسی پیشرفته اونیل

دانلود کتاب ریاضیات پیشرفته اونیل

دانلود کتاب ریاضیات مهندسی پیشرفته اونیل
شکل دهی هیدروفرمینگ یا Hydroforming

تحقیق شکل دهی فلزات با موضوع هیدروفرمینگ

دانلود شکل دهی هیدروفرمینگ یا Hydroforming
پاورپوینت مدیریت خطوط کالا، نام های تجاری و بسته بندی (فصل پانزدهم كتاب اصول بازاریابی كاتلر )

عنوان دانلود پاورپوینت مدیریت خطوط کالا، نام های تجاری و بسته بندی (فصل پانزدهم كتاب اصول بازاریابی كاتلر )
دسته مدیریت (مدیریت بازاریابی)
فرمت پاورپوینت (قابل ویرایش)
تعداد اسلاید 22 اسلاید
كتاب اصول بازاریابی تالیف فیلیپ كاتلر و گری آرمسترانگ از جمله منابع مهم درس مدیریت و اصول بازاریابی در سطح كارشناسی و كارشناسی ارشد می باشد این فایل شامل

دانلود پاورپوینت مدیریت خطوط کالا، نام های تجاری و بسته بندی (فصل پانزدهم كتاب اصول بازاریابی كاتلر )
دانلود پاورپوینت تجزیه و تحلیل اقتصاد بازار (فصل دوازدهم کتاب مدیریت سرمایه گذاری تألیف جونز ترجمه تهرانی و نوربخش)

عنوان دانلود پاورپوینت تجزیه و تحلیل اقتصاد بازار (فصل دوازدهم کتاب مدیریت سرمایه گذاری تألیف جونز ترجمه تهرانی و نوربخش)
دسته مدیریت سرمایه گذاری، مدیریت سرمایه گذاری پیشرفته مدیریت مالیحسابداری اقتصادفرمت پاورپوینت(Powerpoint)
تعداد اسلاید 14 اسلاید
کتاب مدیریت سرمایه گذاری تالیف جونز ترجمه دکتر رضا تهرانی و عسکر نوربخش از جمله منابع مهم درس

دانلود دانلود پاورپوینت تجزیه و تحلیل اقتصاد بازار (فصل دوازدهم کتاب مدیریت سرمایه گذاری تألیف جونز ترجمه تهرانی و نوربخش)
دانلود پاورپوینت قیمت و بازده اوراق قرضه (فصل هفدهم کتاب مدیریت سرمایه گذاری تألیف جونز ترجمه تهرانی و نوربخش)

عنوان دانلود پاورپوینت قیمت و بازده اوراق قرضه (فصل هفدهم کتاب مدیریت سرمایه گذاری تألیف جونز ترجمه تهرانی و نوربخش)
دسته مدیریت سرمایه گذاری، مدیریت سرمایه گذاری پیشرفته مدیریت مالیحسابداری اقتصاد
فرمت پاورپوینت(Powerpoint)
تعداد اسلاید 39 اسلاید
کتاب مدیریت سرمایه گذاری تالیف جونز ترجمه دکتر رضا تهرانی و عسکر نوربخش از جمله منابع مهم درس مدی

دانلود دانلود پاورپوینت قیمت و بازده اوراق قرضه (فصل هفدهم کتاب مدیریت سرمایه گذاری تألیف جونز ترجمه تهرانی و نوربخش)
دانلود پاورپوینت تصمیم گیری و حل مسأله (فصل چهارم کتاب مبانی سازمان و مدیریت رضائیان)

عنوان دانلود پاورپوینت تصمیم گیری و حل مسأله (فصل چهارم کتاب مبانی سازمان و مدیریت رضائیان)
فرمت پاورپوینت (قابل ویرایش)
تعداد اسلاید 33 اسلاید
دسته مدیریت( مبانی سازمان و مدیریت اصول مدیریت مدیریت عمومی)
طراحی با سالایدهای بسیار زیبا
کتاب مبانی سازمان و مدیریت دکتر علی رضائیان از جمله ی مهمترین منابع درس مبانی سازمان و مدیریت، اصول مدیریت و

دانلود دانلود پاورپوینت تصمیم گیری و حل مسأله (فصل چهارم کتاب مبانی سازمان و مدیریت رضائیان)
جزوه آموزشی رویكردی به نگهداری و تعمیر برنامه ریزی شده سطح1

فهرست مندرجات
عنوان صفحه
بخش اول اهداف نگهداری و تعمیر برنامهریزی شده
1 مقدمه 3 1
5 BS 2 نگهداری و تعمیر برنامهریزی شده و تقسیمبندی 1
3 مزایای نگهداری و تعمیر برنامهریزی شده 11 1
بخش دوم فازبندی پروژه طراحی و اجرای سیستم نگهداری و تعمیر
بخش سوم طراحی سیستم نگهداری و تعمیر برنامهریزی شده
1 ایجاد سیستم 21 3
2 طراحی فرمها و ساختار اطلاعاتی

دانلود جزوه آموزشی رویكردی به نگهداری و تعمیر برنامه ریزی شده سطح1
در کارخانجات تولید قطعات صنعتی, عملیات سنگ زنی در اکثر موارد آخرین مرحله ازمراحل ماشینکاری محسوب می گردد. ضایع شدن قطعه ماشینکاری شده بخاطر کیفیت بسیار پایین باعث می شود تا علاوه بر اتلاف وقت, هزینه سرسام آوری نیز به کارخانه تحمیل گردد. یکی از مهمترین علل کیفیت بسیار پایین سطوح ماشینکاری شده, سوختگی قطعه کار در فرآیند سنگ زنی است این به دلیل پدیدار شدن دمای بسیار زیاد در منطقه سنگ زنی بوده و این متاثر از آن می باشد. این مقاله ردیابی کیفیت قطعه کار, در حین(Glazing) فرسایش سنگ سمباده و همچنین براق شدن فرآیند سنگ زنی, از طریق اندازه گیری دمای جرقه در قطعه فولادی را ارائه می نماید. تحقیقات در ابتدا مشابهت دمای جرقه و دمای منطقه سنگ زنی را در قطعه ایجاد می نماید و سپس نتیجه گیری می گردد که سوختگی قطعه, زمانی اتفاق می افتد که دمای جرقه در محدوده ۹۱۰ تا ۹۴۰ درجه سانتی گراد قطعه فولادی قرار داشته باشد.۱‐ مقدمه :
عملیات سنگ زنی به فرآیند ماشینکاری ظریف و دقیق اتلاق می گردد و بطور گسترده ای جهت تولید قطعاتی با تلرانس بسیار کم و سطوحی کاملا ظریف و صیقلی بکار گرفته می شوند, فرآیند سنگ زنی در مقایسه با دیگر فرآیندها از قبیل تراشکاری, فرزکاری، صفحه تراش و غیره نیاز به انرژی ورودی بسیار زیاد جهت برداشت مواد از روی قطعه کار در واحد حجم داشته و درصد زیادی از این انرژی بسیار زیاد در منطقه تماس سنگ سمباده و قطعه کار به گرما تبدیل می شود و در نتیجه باعث ایجاد دمای بسیار زیاد در سطح قطعه گردیده که یکی از صدمات آن سوختگی سطوح قطعه کار است و دیگر صدماتی از قبیل تنش های کششی پس مانده, انتقال فاز, کاهش مقاومت خستگی و غیره بر قطعه وارد می آورد.


2 پیش بینی سوختگی کار در حین فرآیند:
معمولا سوختگی در اثر اکسیده شدن سطح قطعه کار تحت تاثیر دمای زیاد در حین فرآیند سنگ زنی رخ می دهد. دراین رابطه روشی پیشنهاد گردید که در آن چرخ سمباده محتوی گرافیت جهت پیش بینی وضعیت قطعه کار و کنترل سوختگی به کار گرفته شود.گرافیت نفوذ کرده در چرخ سمباده و قطعه کار یک ترموکوپل طبیعی را تشکیل می دهد و ازطریق این ترموکوپل طبیعی دمای منطقه تماس قطعه و چرخ سمباده مشخص می گردد هرچند مشکلی که وجود دارد این است که معمولا چرخ سمباده های معمولی غیر رسانا است و روش پیشنهادی نیاز به بازسازی مجدد داشته تا از نظر الکتریکی رسانا گردد. گروهی از محققین سیگنالهای خروجی صدا را برای تعیین سوختگی فرآیند سنگ زنی مورد استفاده قرار داده اند, سیگنالهای مورد استفاده دارای فرکانسی در حدود ١٠ کیلوهرتز می باشد لذا زمانی که ذرات ساینده نو هستند دارای توان زیادی بوده اما بتدریج که ساییده می گردند از توان آنها کاسته و مرحله سوختگی شروع و بتدریج رو به افزایش می گذارد.
دراین مقاله روش جدید ردیابی سوختگی درحین فرآیند سنگ زنی بوسیله اندازه گیری دمای جرقه بحث و بررسی می شود.
3‐ ایجاد جرقه در فرآیند سنگزنی:
در سنگ زنی مواد, براده ها بوسیله فرآیند برش, مشابه آنچه در انجام عملیات فرز کاری و تراشکاری ایجاد می گردد بوجود می آیند ,بیشتر براده حلقوی شکل بوه هرچند ممکن است بخاطر اتفاقی قرار گرفتن جهت لبه های برنده ذرات ساینده در چرخ سمباده براده ها دارای اندازه و شکلهای نامنظم می باشند و علاوه بر این قطعات بزرگ براده و همچنین ذرات کروی شکل بطور قابل ملاحظه ای را می توان در میان براده های حاصل از فرآیند سنگ زنی یافت.
جرقه های سوزان براده در مرحله اول در فاصله بسیار کمی در پشت محل تماس سنگ سمباده و قطعه کار میتوان مشاهده نمود لذا این نشان دهنده این است که جرقه ها در اثر واکنش میان براده های داغ با اکسیژن موجود در اتمسفر حاصل شده و متناوبا ذوب شدن برخی از این براده ها در اثر حرارت باعث ایجاد ذرات کروی شکل می گردند . رنگ و شدت جرقه در فرآیند سنگ زنی بستگی زیادی به جنس قطعه ای دارد که سنگ زده می شود. هر چند اگر عملیات سنگ زنی در خلاء و یا منطقه ای عاری از اکسیژن انجام گیرد جرقه ای مشاهده نخواهد شد. جریان جرقه یا انرژی که این براده ها را به همراه دارند انرژی بسیار اندکی محسوب می گردد اما همین انرژی کم نیز در بردارنده اطلاعات بسیارکافی در رابطه با فرآیند سنگ زنی مورد مطالعه می باشد.

۴‐ جزئیات آزمایش:
در فرآیند سنگ زنی, جرقه از محل تماس سنگ – قطعه خارج شده و همانطوریکه درشکل یک مشاهده می گردد این اتفاق با شدت زیاد انجام می پذیرد اما با افزایش فاصله جرقه از محل تماس از شدت آن کاسته و فضای بیشتری پخش می گردد . دستگاه پیرومتر در فاصله ۵۰ سانتیمتری جریان جرقه نصب گردیده و محدوده ای متمرکز در حدود ۸۰۰ مربع را در بر می گیرد. دمای ثبت شده به وسیله ردیاب مادون قرمز عبارتست از میانگین آماری کلیه جرقه هایی که از میان مساحت تعریف شده در هر لحظه از زمان عبور نماید.
در این آزمایش تغییرات دمای جرقه های فرآیند سنگ زنی در فاصله بیشتری از منطقه سنگ زنی نیز اندازه گیری شد, ۲ سانتی متری از محل تماس افزایش یافت و با افزایش که با شرایط تعیین شده فرآنید سنگ زنی, دمای جرقه تا فاصله ۷۵ فاصله بیش از این مقدار, دمای آن نیز کاهش می یابد و این مورد در شکل ٢ کاملا مشخص است لذا می توان موضوع را به این صورت بیان نمود که وقتی براده محل تماس سنگ و قطعه را ترک می نماید گرمایی که در اثر واکنش براده و محیط حاصل می گردد بر اتمسفر محیط که نقش خنک کننده را ایفا مینماید فائق آمده اما بعد از مدتی این براده ها گرمای خود را در اثر٢ سانتی متر در نظر تماس مستمر با محیط از دست داده و دمای آن رو به کاهش می گذارد. درشکل ٢ فاصله پیرومتر ٧۵ گرفته شد و باید یادآوری نمود که موقعیت حداکثر دما همیشه بدون توجه به میزان عمق تراش ثابت باقی می ماند5‐ نتیجه و توضیحات:
تشابه میان دمای جرقه و دمای منطقه سنگ زنی با استفاده از اندازه گیری همزمان دمای جرقه و توان سنگ زنی حاصل گردید , ارتباط میان دمای سنگ زنی و دمای جرقه با دادن تغییراتی در سرعت چرخ سمباده , سرعت قطعه کار و تغذیه آزمایش شد .
همانطوریکه در شکل ٣ الف مشاهده می شود. با افزایش سرعت چرخ سمباده, دمای جرقه در ابتدا افزایش می یابد که بیشتر بخاطر صاف و صیقلی شدن چرخ سمباده در اثر سایش است بعد از آن برای مدتی کوتاه دمای جرقه نسبتا ثابت باقی می ماند که این نیز نشاندهنده عمل خود تیزکنی است که بوسیله خود سنگ اتفاق می افتد. ترکیب چسب و ذرات ساینده در چرخ سمباده در این مرحله باعث می گردد که این دو مقداری گرما جذب نمایند و در نتنیجه افت گرما را در پی دارد. افزایش سرعت چرخ سمباده باعث می گردد تا عمل ساییدگی ذرات ساینده و چسب و همچنین بار تحمیل شده بر چرخ در افزایش مقدار اضافی گرما نقش داشته باشند . شیبهای متغیر با تغییر در توان فرآیند سنگ زنی با سرعت چرخ سمباده نیز چنین روندی را در شکل ۳ ب نشان می دهد.

  بعد از افزایش اولیه ان تا ۷۵۰ درجه سانتیگراد, دمای جرقه برای هر مقدار افزایش در سرعت قطعه کار تمایل به ثابت ماندن دارد و نوسانات در دمای جرقه با سرعت بیشتر چرخ سمباده ممکن استعمل (سریدن) تسمه چرخنده قطعه کار در سر دستگاه را در پی داشته باشد. توان سنگ زنی نیز متشابها با تغییر در سرعت قطعه کار به همین طریق و همانطوریکه در شکل ۴ ب مشاهده می گردد تغییر پیدا میکند در ابتدا توان سنگ زنی با افزایش چرخ سمباده افزایش یافته اما افزایش بیشتر سرعت قطعه کار موجب می شود تا توان سنگ زنی کاهش یافته که این نیز نشان هنده سنگ زنی بهتر به خاطر افزایش نسبت سرعت میان قطعه و سنگ می باشد. تاثیر نرخ تغذیه در دمای جرقه در شکل ۵ نشان داده شده است, هر نقطه در این شکل نشان دهنده حداکثر دمای جرقه می باشد که برای نرخ معین تغذیه اندازه گیری گردیده است در این شکل یک شیب تندی تا ٨۴٠ درجه سانتیگراد دمای جرقه مشاهده گردید که با افزایش نرخ تغذیه, دما نسبتا حالت ثبات پیدا می کند. شکل ۶ تغییراتی در تنش های پس مانده با دمای مشاهده شده را توصیف می نماید. بطوریکه در دمای ٧٢٠ درجه سانتیگراد جرقه, تنشهای پس مانده از نوع کششی است و این بخاطر تاثیر فرو نشستن گرما در سطح قطعه کار است. سطح بیرونی قطعه کار در ابتدا در اثر حرارت زیاد نسبت به کل قطعه انبساط حاصل می نماید که سرد شدن ناگهانی این سطح باعث منقبض شدن لایه بیرونی شده و در نتیجه تنش های پس مانده کششی بیشتری را در بر خواهد داشت. بنابراین سطح بیرونی قطعه در دمای بیشتر و با افزایش دمای جرقه, اختلاف دمایی نسبتا کمتری میان سطح بیرونی و کل قطعه را می توان مشاهده نمود که این نیز به نوبه خود پدیده ذوب را در پی خواهد داشت. و این عمل نیز تنش پس مانده از نوع فشردگی را معرفی می کند . افت در تنش(diffusivity) های پس مانده نوع کششی در دمایی بالاتر از ۷۳۰ درجه سانتیگراد ممکن است قطعه را در معرض انتقال فاز متالوژیکی قرار دهد که معمولا برای فولاد کربن دار معمولی بعد از کاهش دمای بحران اتفاق می افتد و ایجاد فاز آستینت که معمولا از نوع فازهای نرمتر محسوب می گردد و همچنین دارای حجم ویژه بیشتری است اطلاعات لازم محققان را در خصوص تنش های پس مانده کششی با جدیت و کوشش بیشتر برآورد می سازد. علاوه بر موارد فوق, از شکل ۶ می توان این نتیجه را گرفت که در دمای بالاتر از ٨۵٠ درجه سانتیگراد احتمالا به دلیل رسانایی گرمایی بیشتر متناوبا سطح از انبساط بیشتری برخوردار خواهد بود که در نتیجه تنش پس مانده کششی بیشتری را موجب می شود . بنابراین با توجه به توضیحات داده شده منطقه دلخواه سنگ زنی زمانی حاصل می شود که جرقه دارای دمایی در حدود ٨۵٠ درجه سانتیگراد باشد اما باید توجه داشت که با افزایش و یا کاهش دما نسبت به دمای ذکر شده, قطعه باتنش پس مانده بیشتری مواجه خواهد گردید, لذا با توجه به شکل ۶ که شرایط مشابه سنگ زنی را نشان می دهد ممکن است اینطور استنباط شود که برای شرایط سنگ زنی داده شده با نرخ تغذیه ای در حدود ٨ میکرون در ثانیه (با توجه به اینکه دمای جرقه ٨۵٠ درجه سانتیگراد تعیین گردیده است) یک منطقه سنگ زنی دلخواه همراه با کاهش تنش های پس مانده کششی و در نتیجه بهبود عمر سنگ سمباده و قطعه کار را پدید آورد.

شکل1-الف:
Open 
in new windowبا توجه به نتایج حاصل شده فوق می توان پیشنهاد نمود که دمای جرقه می تواند یک عامل مهم گرمایی در محل تماس سنگ و قطعه محسوب گردد و با استفاده از این عامل به اهداف مورد نظر فرآیند دسترسی پیدا کرد. در این آزمایش دمای جرقه در خلال فرآیند سنگ زنی (از نوع پلانچ)با استفاده از قطعه فولادی سخت شده و تحت بدترین شرایط ردیابی گردید.
دماهای اندازه گیری شده نسبت به سیگنالهای ولتاژ که مستقیما از دستگاه پیرومتر درج گردیده است در شکل ٧ نشان داده به طور واضح در شکل مشاهده می گردد و نتیجه گرفته می شود که در (Unburn) و سالم (Burn) شده است, شرایط سوختگی خلال یک مرحله از فرآیند سنگ زنی که سوختن قطعه را دربر دارد (سطح قطعه به رنگ قهوه ای در می آید. ) سیگنالهای ثبت شده پیوسته ویکنواخت بنظر می رسند در حالیکه در شرایط سالم قطعه (سنگ زنی معمولی) سیگنالهای دما با نوسانات شدیدی همراه هستند. تجزیه و تحلیل ویژگیهای دما جرقه اندازه گیری شده در قبل و بعد از اینکه مشخص شود قطعه سوخته یا سالم است این امکان را به محققین می دهد که اطلاعات کافی را در رابطه با تشخیص حالتهای سوختگی و سالم قطعه درحین فرآیند سنگ زنی کسب نمایند.
آزمایشات با توجه به دستورالعملها, شرایط سنگ زنی و با استفاده از دستگاههای مورد نیاز فوق الذکر بارها و بارها تکرار گردید و نتیجه گرفته شد که سوختگی قطعه زمانی پدید می آید که حداکثر دمای جرقه در محدوده دمایی ٩٠۵ تا ٩۴٠ درجه سانتیگراد قرار گرفته باشد این آزمایشات زمانی باید انجام شود که چرخ سمباده در ابتدا تیز گردد. جدول یک نشان دهنده دمای جرقه در زمان سوختگی تحت شرایط متفاوت می باشد.


6‐ نتیجه گیری:

۱‐ یک روش جدید جهت ردیابی سوختگی درحین فرآیند و براساس اندازه گیری دمای جرقه ارائه گردید.
۲‐ تشابه دمای منطقه سنگ زنی با دمای جرقه بوسیله اندازه گیری همزمان توسط سنگ زنی، دمای جرقه و تنش های پس مانده در قطعه کار ایجاد گردید.
۳‐ زمانیکه قطعه فولادی سخت شده با نرخ تغذیه متفاوت سنگ زده می شد و از طرفی دمای جرقه به ٩١٠ درجه سانتیگراد می رسید پدیده سوختگی روی می داد بنابراین مدت زمان لازم جهت اتفاق افتادن پدیده سوختگی به نرخ تغذیه بستگی خواهد داشت.


به نظر می رسد روش پیشنهادی نسبت به روشهای غیرمستقیم از قبیل (انتشار صدا)دارای نتایج بهتریباشد زیرا اولا بوسیله عوامل مزاحم خارجی تحت تاثیر قرار نمیگیرد و ثانیا بینش بهتری در منطقه سنگ زنی ارائه می نماید.> php -S localhost:8000